HP ProLiant

HP ProLiant Microserver, malý ale šikovný

HP ProLiant Microserver front HP ProLiant Microserver back

Táto malá "krabička" ktorá svojim výzorom pripomína sieťové úložisko NAS je oveľa šikovnejšia ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať. Okrem už spomenutého sieťového úložiska so 4 pozíciami pre pevné SATA disky dokáže poskytnúť výkon serveru a to za cenu štandardného desktop PC. Microserver je osadený DualCore procesorom AMD Athlon II Model NEO N36L s taktovacou frekvenciou 1300MHz. Vyrovnávacia pamäť procesora je 2MB L2. Štandardne je zariadenie dodávané s 1GB DDR3 ale do dvoch slotov je možné osadiť až 8GB RAM DDR3 pamäte.

Možnosť použitia až 8GB RAM dovoľuje toto zariadenie využiť v spoločnostiach do cca 10 klientov ako mailový server, prípadne ako web server pre svoju vlastnú webovú aplikáciu, e-shop alebo ako home server.

Microserver sa dá rozšíriť o DVD mechaniku. HP ProLiant Microserver je vybavený 4x prednými USB, 2x zadným USB, 1x eSATA a 1x interné USB. Ako grafické rozhranie je použitá integrovaná 128MB grafická karta podporujúca rozlíšenie 1920x1200 @ 60Hz ktorá na požiadavky servera absolútne dostačuje.

Úroveň hluku je do 22dBA a v kombinácii s minimalistickým prevedením (26.7 x 26.0 x 21.0) je možné toto zariadenie využiť aj v menších kancelárskych priestoroch a nebude Vás ničím vyrušovať pri práci.

Naozaj minimalistický je Microserver aj v spotrebe el. energie. Pri plnom zaťažení s obsadením všetkých štyroch SATA radičov 2TB diskami sa spotreba tohto zariadenia pohybuje na úrovni len 72W

METRUM servis s.r.o. Vám ponúka HP ProLiant Microserver s Microsoft Windows Server 2008 R2 Foundation za jedinečnú cenu 342€ s DPH (v základnej konfigurácii)

HP ProLiant Microserver internal

Metrumservis s.r.o. sa striktne drží svojho hesla: „Spokojnosť a vernosť našich zákazníkov - náš cieľ. Spokojnosť našich zamestnancov - náš kapitál.“ ktoré je súčasťou jej politiky kvality.